Druhý zápas poháru: Sedliště x AC Plácek

Zápis z druhého utkání Sedliště x AC Plácek   4:1

Na zápas chyběl pouze nemocný Michal Javůrek, který byl pouze mezi diváky.

Obrana: Vomočil, Balcar, Chaloupka Luboš, Pirkl Pavel, Škeřík Pavel

Útočníci: Pechanec, Novák Pavel ml., Jančařík, Gregor Lukáš, Gregor Tomáš

Branky: Jančařík, Pechanec, Škeřík 2

Průběh Zápasu:

Náš tým se do druhého zápasu pustil bojovně s odhodláním uspět a postoupit do dalších bojů poháru. Aktivně jsme napadli soupeře v rozehrávce a snažili vytvářet tlak na soupeřovu branku, který se dařil avšak na nerovném terénu s nepřesnou koncovkou. Tento tlak vyústil v přesnou nahrávkou obránce na útočícího Jančaříka, který z otočky nasadil gólmanovy "housle" a otevřel tak utkání 1:0. Do poločasu jsme si vytvořili ještě 3 dobré střelecké pozice dvakrat Vomočil a jednou Novák Pavel ml. ale důrazné střely skončili nad soupeřovou brankou. Druhou půlku zápasu jsme znovu začali aktivně a po jednoduché kombinaci na středu hřiště se dostal k míči Pechanec, který se kličkou a rychlým posunem na bránu přes pravou stranu dostal až k zakončení a nekompromisní dělovkou pod horní tyčku nedal brankáři šanci a zvýšil skóre na 2:0. V polovině druhého poločasu jsme se nechali příliš unést útočnou hrou a chybnou rozehrávkou jsme nechali soupeře přejít do protiútoku do naší otevřené obrany, kde ještě upadl Škeřík při obraném zákroku a soupeř šel ve dvou na jednoho obránce. První střelu ještě skvělým zákrokem chytající Macek odvrátil hrozbu na dorážku už však nedosáhl a soupeř snížil na 2:1. Náš útočný tlak na sebe však nenechal dlouho čekat a odpověď přišla po pár minutách, kdy dostal přesnou nahrávku osamocený Lukáš Gregor, který se volným prostorem řítil na soupeřovu branku avšak než dostal míč pod svoji kontrolu byl už v ostrém úhlu, kde však ještě nepovedenou střelou překvapil gólmana a nastřelil tyč a odražený míč před prázdnou brankou z druhé vlny dorazil snadno Škeřík 3:1. Konec zápasu jsme měli pod kontrolou a bojovnou hrou všech hráčů jsme soupeře nepustili do žádné vážné šance. Poslední gól padl po divné situaci, kdy Škeřík u lajny nastřelil soupeře "mezi nohy" a v zápalu hry dokončil akci i když ostatní hráči přestali hrát a volali ať kopne míč do zámezí a vstřelil čtvrtý gól 4:1. Na omluvu Škeříka je, že zraněného soupeře za sebou neviděl padnou na zem a v zápalu hry dokončil útok střelou a jelikož rozhodčí hru nepřerušil gól byl platný.